Naudime lumevangis istumist

Oleme nüüd üle nädala istunud lumevangis ja ei teagi kaua tuleb veel vangistust nautida!

Peab ausalt ütlema, et juba kohe alguses hakkas Saltas lumevangistus meeldima. Linnas mis on ümbritsetud veini piirkondadega, kus on ilus vanalinn jalutamiseks, hea ja odav söök-jook-elamine,  on väga mõnus lumevangis istuda.

Meie plaan oli juba mõnda aega tagasi Argentiinale joon alla tõmmata ja Saltast üle kõrgete Andide sõita Tsiili kõrbesse – San Pedro de Atacamasse.

Aga oh jumala imet (sic!), kliima on niivõrd muutunud, et sel aastaajal on üllatuslikult suur lumi maha sadanud. Sajab ja sajab ning keegi ei jaksa seda teed lume alt välja kaevata. Tegelikult vist keegi ei proovinudki!

Päev algaski meil sellega, et küsida bussijaamast infot tee olukorra kohta (bussi väljumise kohta) ja kuna vastus oli alati “Positiivne” – Bussid ei välju! Siis me muigugi rõõmsalt jalutasime linna peale ekskursioone otsima, kohvikutesse ja restoranidesse.

Aga selline elu väsitab! Oleme hakanud tegelema juba kõige muuga kui puhkamisega! Kodukujundusest väikeste põnevate äriprojektideni!

thumb_IMG_1399_1024.jpg

Me teadsime ja tundsime juba kõiki Salta inimesi, kõiki Salta kohvikuid, roosasid ja vähem roosasid kirikuid. Kuigi Salta jäätis on Argentiina parim, siis siiski väsisime sellest linnast väga ära!

Roosa kirik peaväljakul! Raudselt terve Argentiina ilusaim kirik:

salta.jpg

Palju vähem roosa, aga väga oluline kirik Saltas:

thumb_IMG_1419_1024.jpg

Väga armsamad, rasedad jumala-emad kirikutes:

thumb_IMG_1417_1024.jpg

Tahame ära sõita juba, kuigi Salta on üks odavamaid linnu kus seljakoti ränduril elada. Kõik mis söögiks vajalik korjad ise tänava peal:

thumb_IMG_1407_1024.jpg

thumb_IMG_1410_1024.jpg

Nii naljakas kui see ei ole, siis 500 pesose (33 eurose bussireisi asemel) oleksime saanud San Pedro de Atacamasse sõita ka lennukiga. Ainult, et see võtnuks poolteist ööpäeva aega läbi Buenos Airese, Tsiili pealinna Santiago ja siis San Pedro. See lõbu kokku maksaks 30 korda rohkem. Pani ainult ohkama. 300 kilomeetrit bussisõitu asendada 4000 km lennureisiga!!!!

Aga see vangistus väsitab lõpuks ära. Me arvasime, et äkki meil on rohkem õnne üle Andide minekul, kui lennata siselennuga 1000 kilomeetrit lõuna poole kurikuulsasse Mendoza veini piirkonda. Mendoza ja Santiago on AINULT 170 kilomeetri kaugusel üksteisest. Enam-vähem sama, mis Tallinnast sõita Kohtla-Järvele. Aga, kuna sõit üle Andide ja piirikontrollid veel pealegi, siis see sõit võtab aega 8 tundi.

Maandudes Mendozas, saime taksojuhi käest kohe teada, et ka siin on olnud üle nädala tee Tshiilisse olnud suletud ja on ka suletud veel määramata aja!

Sellised on need lõbusad lumised mäed, mis segavad turistide liikumist Mendozast kaugele Tshiili pealinna. Veini-viinamarjad ees ja kuri lumi taustal:

20150729112259.jpg

 

Jälle ei osanud kurvastada! Mendoza, kuhu me puht tervislikel põhjustel alguses ei soovinud tulla (See ju kõige suurem veini-pealinn-argentiinas-üldse!!!), tervitas meid kohe veel suuremate vinoteekide ja veel laiemate, pikemate restoranide tänavatega.

Mendoza on ilus! Ei imesta, et kõik normaalsed turistid tahavad Argentiina reisil siia tulla. Ilusaid parke on vist kümneid. Tänavad, mis turistidele pakuvad ilusaid kohvikuid ja restorane on lihtsalt (kümnete)kilomeetrite viisi.

Kuna Saltas meid tundsid meid juba tänaval kõik koerad ja kohvikutes, restoranides olime sina peal, siis on vahelduseks siin nii tore Anonüümsena ringi käia.

Aga ikkagi, Mendozas oleme lumevangis! Oh on Raske! Jah. oleme lumevangis sel ajal kui kodumaal kirsid, õunapuud õitsema hakkvad! Mõnus!

thumb_IMG_1513_1024.jpg

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s