Talvel ookeani äärde ujuma

Kuus nädalat on enamvähem minimaalne aeg, kui soov on enamus huvitavamaid Uus-Meremaa vaatamisväärsusi mõlemal saarel üle vaadata. Sõitmist tuleb seejuures palju. Meil on juba kuue nädalaga ette kerinud üle 6000km, ehk siis üksjagu liikumist, et kõik need linnad, mäed, jõed, koopad, järved, kääbikud üle lugeda. Talv on, aga ujuda tahaks ju ka.

Täna otsustasimegi siis ookeani äärde ujuma minna. Siin on üks väga äge rand, millise üle me kaugel Eestis võime ainult kadedust tunda. Ausaltöelda, vist enamuses muudes maadeski võib sellisest rannast vaid unistada.

Jah, väljas on sügav talv –  juuli õpp, mis siis võrdub meie jaanuari lõpuga.  Aga meie saime ikkagi võtta ujukad ja minna Vaikse ookeani äärde randa.

Uus-Meremaa põhjapoolsel saarel on rand nimega Hot Water Beach. Kui muidu on kohanimed tihti Maori keelsed, siis see nimi on vist valitud lihtne inglise keelne selle pärast, et kõik need turistid selle üles leiaks. Aastas pidavat siin käima pea 700 000 turisti.

Igas ööpäevas on siis kaks perioodi, millal seda “sooja” randa saab proovida. Need on ajavahemikud kaks tundi enne ja kaks tundi pärast mõlemat mõõna perioodi. Sellel mõõna ajal ookeani lained taanduvad ja tuleb välja selline piirkond ranna liivaga, kus saad kaevata endale soojavee vanni. Kuna tegu on järjekordse vulkaanilise piirkonna ja geotermaal alaga, siis maa seest tuleb vesi otse ranna liiva alla kuni 64 kraadise temperatuuriga. Ise siis meisterdad paraja sügavuse ja paraja läbivooluga vannikese, kus käte/jalgade ja  kanalitega vee temperatuuri parajaks reguleerid.

Ütleks, et kõigi Uus-Meremaa ja ka paljude muude maailma nurkade vaatamisväärsuste seas selline luksus mererannas tundus tõeliselt emotsioone pakkuv! Me julgeks selle koha liigitada kohustuslikuks Uus-Meremaa vaatamisväärsuseks. Tasuta ka veel (va labida muretsemine). Enne minekut peate kindlasti õige tõusumõõna kellaja sellelt lehelt vaatama (http://www.mercurybay.co.nz/activities/hotwaterbeach.php)

thumb_IMG_3231_1024.jpg

Kohe algab raske töö, et kaevata kahe-inimese vann! Teised juba mõnusalt chillivad…

thumb_IMG_0062_1024.jpg

Tegelt ka on väljas külm talv. Galjal on jope ja mitu kampsunit. See vann oli maha jäetud ja kõigile tegi hirmsasti nalja, kui uus tulija sinna jala sisse pistis. Vist oligi see maksimum 64 kraadine vesi, sest hirmsalt kõrvetas.

thumb_IMG_3239_1024.jpg

Meie soojavee vanni auk saigi valmis! Väljas on nii külm ja kiirelt viimane selfi ja siis kuuma vette…

thumb_IMG_3263_1024.jpg

thumb_IMG_3248_1024.jpg

thumb_IMG_3264_1024.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s