Maupitit avastamas

Nagu kirjutatud, siis Maupiti saar liiga suure ei ole. Ilm muutub siinkandis kiiresti. Pilvise ilmaga rannas ei tahtnud olla ja otsisime mida teha.

Peamine turismi atraktsioon on hiigelsuurte rai kalade vaatamine, kes atolli ääres sügavamas vees söömas käivad. Nende raide nn tiiva ulatus on kahe-kolme meetrine. Kuna me neid raisid juba näinud siis ei hakanud sinna minema. Tuul on tugev ja loksutamist on merel kõvasti.

Võtsime hoopis ette järjekordse ronimise. Seekord saare vulkaani otsa. Sealt pidi olema igavesti uhked 360-kraadi vaated atollile ja ilusa ilmaga pidi paistma ka Bora Bora. Sellisest kohast on väga ilus sünnipäevaõnnitlusi filmida;)

Tee mäe otsa ei olnud pikk, aga oli siiski üle keskmise pingutus, kus lõpus pidi ronima ka köite abil.

thumb_IMG_2167_1024.jpg

Tuul üleval oli erakordselt kõva! Pidime kõvasti kividest kinni hoidma, et tuul alla ei puhuks!

Vaade oli isegi pilvise ilmaga tõesti võrratu!

thumb_IMG_2184_1024.jpg

 

thumb_IMG_2159_1024.jpg

thumb_IMG_2199_1024.jpg

Me alati imestame, kui näeme, et selliseid matkaradu võetakse ette plätudega! Rajal oli mitmes kohas mahajäetud katkiseid plätusid!

thumb_IMG_2189_1024.jpg
Teel alla leidsime pisikesed ilusad kookosepalmi võrsed, mis olid kookospähkli seest kasvama hakanud! Polnud näinudki, et nad selliselt kasvama hakkavad.

thumb_IMG_2200_1024.jpg

Saarel ringi jalutades jäi silma, et päris paljud pered matavad oma lähedased täitsa maja ukse ette. Laias maailmas on tihti kombeks oma krundile kadunukesed matta, aga et kohe nii ukse ette pannakse, see tuli üllatusena.

thumb_IMG_2151_1024.jpg

thumb_IMG_2153_1024.jpg
Pika matka lõpuks oli kõht tühi ja premeerisime ennast omletiga. See, et prantslastele sai meeldib on ju teada värk. Aga et ka singi-omlett tähendab pika saia sees serveerimist, see oli meile uudiseks.

thumb_IMG_2150_1024.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s