Parasat Preah Vihear, Koh Ker ja Beng Mealea

Me ei väsi templitest. Kaks ülitihedat päeva on möödas Angkori ümbruse templeid läbi jalutadas, aga ikkagi võtsime veel korra giidi, kes seekord viis meid pikemale – 13 tundi kestnud ringreisile Tai piiri äärde, et vaadata veel neli hiigelsuurt templi kompleksi.

Templeid on selle pärast nii palju, et iga uus kuningas, kes tahtis näidata, et ta on ikka tasemel pealik, pidi ehitama uued templid. Üks tempel oli endale, osad olid pühendatud vanematele, ka õdedele vendadele ja siis olid veel templid lihtsamale rahvale. Ühesõnaga kogu ehitus keerles aastasadu templite rajamise ümber. Kogu see kivitöö ja hiid-basseinide_kraavide kaevamine oli meeletu töö.

Kambodza riik oli kunagi hiiglama suur  – sisaldades veel tänast Vietnami, Laost, Taid, Myanmari.

Üks huvitavamaid templeid Parasat Preah Vihearongi  on rajatud tänase Tai piiri äärde, see asub kõrge mäe otsas. Sinna viisid meid motikad, mille sai koos juhtidega võtta piletiputka juurest. Meeletult järsk ja kurviline tee, mida siis täie hooga kihutades läbi sõideti. Tore oli vaadata, kuidas juhid kandsid kiivrit, aga meile kiivrit ei andtud.

thumb_IMG_6749_1024

Templi ääre peal oli Galinal hea tasakaalu harjutada ja mediteerida.

thumb_IMG_2954_1024thumb_IMG_2944_1024thumb_IMG_2923_1024thumb_IMG_2962_1024thumb_IMG_2940_1024

Koh Ker on hiigel suur omaaegne kuninga peallinn (85km2). See linn oli aastasadu dzungli all ja tänaseks on välja kaevatud vaid osad vägevamad templid. Nagu ikka on kõige fotogeenilisemad need puude alla mattunud templid.

thumb_IMG_6781_1024thumb_IMG_2880_1024

Kambodzas suht ainulaadne püramiid, mille otsas oli enne hindu tempel. Selle püramiidi tipus oligi hiigel suur linga – fallos, mida siis kogu linn kummardas.thumb_IMG_2979_1024

Kambodza lapsi on üldse huvitav jälgida. Neil ei ole iPhone ja nad mängivad hoopis teistmoodi. Putukate, sitikate ja kividega nagu meil aastaid tagasi.

thumb_IMG_2912_1024

Beng Mealea tempel on jällegi hiigel suur kompleks. Kuulus on ta selle poolest, et siin on filmitud Indiana Jones film. (pildid võtsin hiljem googlist, kuna näpp oli pildistamisest väsinud)

bmeleaBeng-Mealea12185237-Banyan-trees-on-ruins-in-Beng-Mealea-temple-Cambodia--Stock-Photo

Nüüd on pikaks ajaks templi vaatamise isu läbi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s