Rotorua linnas – Mis siis ikkagi haiseb?

Väävlilõhn keset Rotorua linnas tekitas meeldivaid emotsioone ja inspiratsiooni ning  sai selline lugu kirjutatud:

Jalutan mööda kesklinna ja haiseb jubedalt. Istume maha välikohvikusse ja hais läheb veel kangemaks. Ehtne mädamuna hais või pigem isegi roiskuva laiba lõhn. Juba tekib tunne, et lauale pandud pirukat me ära süüa ei julge. Pikajuukseline teenindaja Diana vaatab kavala näoga, kuidas ma nina kinni hoian ja selgitab meile linna väävli aurudest. Räägib veel rõõmsalt sellest, et kohalikud on selle lõhnaga nii harjunud, et kui turistid ei ütleks, siis ei paneks tähelegi. Alles siis pidavat nad ise haisu märkama, kui pikemat aega linnast eemal viibivad.

Uskumatu küll, aga linn kasvab ja õitseb. Kas see meeletu hais siis ei häiri? Vastupidi, sest turiste tuleb iga aastaga juurde ja elanike arv aina suureneb. Siin on imeilusad pargid, ilma aukudeta tänavad ja pikad laiad promenaadid. Siin on juba sadu kohvikuid, restorane ning uhked spaad. Kohe linna kõrval ilus kõrge mägi, mille otsa viib köisraudtee. Millised ilusad vaated on sealt linnale.

Astume sisse hiigelsuurde linna infopunkti. Raske on sees liikuda, sest see on rahvast puupüsti täis. Kõik seinad on täis lugematul hulgal turismi infovoldikuid. Mida iganes siin ei saa teha oma vabal ajal. Seiklusrajad, veespordi võimalused, massaazhid, gurmee resoranid ja palju muud.

Lugeja vist juba aimas, et see ei ole ju ometi Kohtla-Järve. Meil siin nii ei saa olla, isegi tulevikus mitte. See saab olla ainult muinasjutus.

Aga kuskil see ikkagi on võimalik. Tõsi, see linn Rotorua asub seitsme maa ja mere taga, kaugel Uus-Meremaal. See ligi poole suurem linn on Kohtla-Järvelt pea 17000 kilomeetri kaugusel. Siin on looduslik geotermaal ala. Linn ja selle ümbrus on täis väävlirikkaid allikaid, suurematest ja väiksematest geisritest tuleb seda sooja haisu kohe visinal. Osad järved on happelised, osad kollased, osad punase-kollase kirjud. Lugematu hulk turiste plõksutab pilte neist, kindlasti lootuses, et mõni äkki jõuab ka kuulsuste Instagrami lehele.

Ohates sõin oma piruka lõpuni ja mõtlesin, et koju minnes pean ikka lähemalt uurima, mis siis ikkagi meil seal linnas haiseb, et arengut ei ole ja kõik nii õnnetu välja näeb.

Originaal lugu:

http://pr.pohjarannik.ee/?p=18819

thumb_IMG_3046_1024.jpg

thumb_IMG_3038_1024.jpg

thumb_IMG_3043_1024.jpg

thumb_IMG_3044_1024.jpg

thumb_IMG_3045_1024.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s