Mäed, lambad ja jälle lambad või siis mäed

Hastings & Napier

Mitu head päeva kondasime ringi põhjapoolse saare idapoolses küljes – Hawke’s bay ümbruses. Elasime õuna-ja-marja paradiisis Hastingsis, mis asub kohe turismilinnakese Napieri kõrval. Ahjaa, muidugi on see suur veinitootmise piirkond, nagu pea iga teine suurem Uus-Meremaa asustatud punkt.

Kui keegi silmad kinni siia kohta tooks, siis saaks kohe aru, et tegu on Uus-Meremaaga. Kõik horisontaalsed ja ka vertikaalsed vabad pinnad on tihedelt lambaid täis. Erinev oli vaid see, et esimest korda viie nädala jooksul nägime väikseid tallekesi. Kuna meie aia poolel oli rohi rohelisem, siis saime nende päris uudishimulike tallekestega kohe sõbraks. Päris igat  värvi oli neid lambakesi.

thumb_IMG_2849_1024.jpg

Nagu öeldud, on Uus-Meremaa tihedalt täis igasugu matkaradasid. Enam vähem kindel on see, et iga suurema linna lähedal oleva mäe otsa läheb matkarada. Aga mitte ainult matkarada. Päris kindlasti läheb sinna mäe otsa ka asfalteeritud tee. Väga haruldane tundub olevat mägi, mille otsas ei ole vaateplatvorm koos suure parkla ja just asfalteeritud autoteega.

Seega tuleb siin ennast lausa sundida, et auto kuhugi alumisse parklasse jätta. Muidu ei saaks ju üldse jalutada.

Te Mata park (loe: mägi linna kõrval)

Seekord tasus kuhjaga ära, et valisime jalutamise. Isegi talvisele ilmale vaatamata saime ikka foto-purki mõned lambad ja väga ilusad vaated.

thumb_IMG_2909_1024.jpg

thumb_IMG_2895_1024.jpg

thumb_IMG_2890_1024.jpg

thumb_IMG_2874_1024.jpg

thumb_IMG_2875_1024.jpg

thumb_IMG_2877_1024.jpg

thumb_IMG_2879_1024.jpg

thumb_IMG_2881_1024.jpg

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s