Moorea

Kuna paljud ei saanud võibolla meie irooniast lõpuni aru, siis kirjutame ikka selgete lausetega. Kui satute Prantsuse Polüneesiasse, siis ärge liiga kauaks ennast Bora Borale unustage. Siin on väga palju ilusamaid saari. Bora Bora on midagi nagu Prantsuse Rivieras asuva St Tropez. Tore käia, aga hullumeelsed hinnad. Kahjuks võrreldes Prantsuse Rivieraga on Bora Boral tihtilugu hullult vilets teenindus.

Kindlasti on üks väärt saareke Moorea, kus me oma viimased polüneesia päevad veetsime.

Moorea1.jpeg

Oma hotelli võtsime Kapten Cooki nimelise lahesopi äärde. Uhke tunne mõelda, et tema siin mõnisada aastat tagasi oma saarte avastamise vaheajal puhkas ja kohalikega kaupa tegi. Pildil vasaakpoolne laht ongi Cooki oma

moorea-island_sightseeing.jpg

Selle saare rannikul jalutades on tõeliset selline Saladusliku Saare tunne! Kapten Cooki laht:

moorea2.jpg

 

Loen siin just parasjagu vist Eesti keeleski ilmunud “Mutinity on the Bounty” (Mäss Bounty laeva peal), Charles Nordhoff.  Igavene põnev raamat 1787-1789 aastal toimunud inglaste laevaretkest Tahiitile, Mooreale jne, kus siis meremehed mässama hakkasid ja kapteni laevast välja tõstsid!

Oh seda kadestusväärselt lõbusat elu, mis siin saartel meremehed tunda said! Ikka selle pärast, et söök ja jook oli super ning igale meremehele oli kohe lausa ette nähtud, üks korralik tüdruksõber saarelt. Selleks ajaks, kui 1787 siia jõudis laev nimega Bounty olla juba olnud rannaääres palju heledamate juustega kapten Cooki laevareisist alguse saanud lapsukesi.

Saarel on muidugi samuti lugematu hulk mere-peal seisvaid soojakuid. Vesi siin teistest saartega võrreldes minu arust veel läbipaistvam ja laguun ilusam.

Üks ilusaid atraktsioone, mida siin kõik julged turistid teevad on haidega ujumine. Jutt muidugi kõigile selline, et need haid siin on taimetoitlased. No me jäime natuke kahtlema selles.

haid_moorea.jpg

Polüneesia läbi käidud saartest meile meeldisidki kõige rohkem Maupiti ja Moorea. Tahiiti saar ise ka osutus samuti üllatuslikult viisakaks kohaks oma pealinna ja põnevate vaatamisväärsustega.

 

One thought on “Moorea

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s