Raiatea saarel

Maupitilt saime hommukul tulema ja meil oli terve pikk päev vahepeatus Raiatea saarel.

Tahaa-Raiatea.jpg

Saari on Prantsuse polüneesias ligi 160.  Air Tahiti lennukis nägime head maa-kaarti, kus olid paigutatud saared Euroopa kaardi taustale.

See pilt annab päris hea perspektiivi tunde, kui suurel maa-alal laiali suures Vaikses ookeanis on need saared.

air-tahiti-72013-route-map.jpg

Raiatea oli meil vahepeatus ja liiga palju me siin näha ei jõudnud! Saarel on kohe lennujaama kõrval üks ilus suur mägi, mille otsast näha samas atollis olevat teist Tahaa saart ning silmapiiril Bora Bora saart.

Käisime “linnas” shoppamas. Varusime endale söögikraami ja ikka veini ka;) Polüneesias on kõik kallis, aga veinid poes on veel eriti kallid. Enamus veinie on loomulikult prantsuse veinid ja alla 15 euri pudel siin pole midagi saadaval. Enamus veine poes maksab 30-50 eurot.

Prantsuse polüneesia vist suuruselt teine linn – Raiatea saare suurim linn – Uturoa on tegelikult üks päris pisike vast 10 000 inimesega suurem “küla”.  Saar on kindlasti populaarne turistide seas. Silma jäi väikesel maa-alal vähemalt 5 suurt jahisadamat.

Saar ise on palju-palju suurem kui pisike Maupiti. Selle saare ümber autoga tiiru tehes tuleb isegi üle 100 kilomeetri. Selle saare ainsaks puuduseks loetakse korraliku liivaranna puudumist. Seda aga kompenseerivad ilusad mäed ja põnevad lahesopid.

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s