Polüneesia – ei saanud vastu kiusatusele!

Oleme nüüd üle kaheksa kuu rännanud ja on vaja ennast premeerida paarinädalase puhkusega. Parasjagu sobivalt mandreid vahetades oleme sattunud Okeaaniasse ja otsapidid Prantsuse Polüneesiasse.

Meie esialgses reisiplaanis ei olnud üldse plaanis Vaikset ookeani ületada ja ei olnud ka plaanis Okeaania saari tulla avastama. See oli meil teadlikult jäetud meie järgmise World-Trip nr 2 üheks etapiks. See reis on aga pidevalt täis plaanide muutmisi ja tore kui muutused on heas suunas.

Natuke kahju on küll lahkuda hispaania-keelsest Lõuna-Ameerikast, kus kõigiga sai hispaania keelt praktiseeritud. Paari kuuga on hispaania keel nii veres, et oleks isegi raske inglise keele peale tagasi minna.

Päris esimesest taksojuhist ja paadijuhist alates on polüneesias selge, et inglise keelega ei tee siin üldse midagi ja ainult väike abi on hispaania keelest, mis ikkagi prantsuse keelega kaugelt sarnane.

Tahiiti ja teised saared

Tahiiti saar, kus asub ka pealinn Papeete, on Prantsuse Polüneesia kõige suurem saar. See on umbes 40 x 15km suur ja on kahest vulkaanist alguse saanud ning moodustab kaheksa kujulise saare. Vaid 15-20 km kaugusel Tahiitist on Moorea saar. Raske on uskuda, aga nende kahe saare vahepeal on vee sügavus väidetavalt 2,5 km. Siit saab aimu, kui suured vulkaanid on ookeani põhjast välja punnitanud.

Kuigi olime sellel suurel saarel esialgu vaid ühe päeva saime juba suurt prantsuse mõju. Suured Carrefour poed, pikad saiad ja palju muud prantsuse pärast.

Naised on siin väga ilusate nägudega ja erinevalt  filipiinlastest (kes samuti ilusa näoga) on polüneesia naised päris pikka kasvu. Ainus mure, et väga-väga palju hakkab silma kõvasti ülekaalulisi noori naisi. Eks see saia söömine ei ole vist nende geenidele.

Kahju, et seljakotid on nii väiksed, muidu oleks sõpradele paar ilusate polüneesia naiste nägudega kalendrit kaasa võtnud. Muidu on karta, et neil magamistoa seinad on ainult himbade pilte täis.

Pildilt on näha, millise näoga enamus tüdrukuid Prantsuse Polüneesias.

thumb_IMG_2061_1024.jpg

Postkaartide valik oli samuti suur ja väga raske oli valida, millise saare postkaarti just parasjagu valida.

thumb_IMG_2063_1024.jpg

Saari on neil siin lugematu hulk ja nad on gruppidena laiali ookeanis väga suurel maa-alalal. Pealinnast Papeetest kõige kaugem  saar pidavat jääma 1600 km kaugusele.

Meie valisime järgmiseks paariks nädalaks ainult ühe saarestiku – Leewardi.   Nagu öeldud, saarte gruppe on siin palju, laguune ja saari, atolle neis omakorda lugematult.

Siin ongi vast ainus mure, et kõike korraga ei jõua/jaksa näha – kõik on uskumatult kallis ja liiga kauaks siia jääda ei ole tahtmist.

Varsti tuleb palju ilusaid pilte!

 

One thought on “Polüneesia – ei saanud vastu kiusatusele!

  1. No see on lahe koht. Ja mis kõige tähtsam – suund on kodu poole. NB! Seal on meres palju haisid!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s