Yangon

Bako linna hotellis küsisime abi, kuidas parem sõita Yangoni linna. Nad soovitasid minna bussiga. Ütlesid, et bussid lähevad tihedalt -iga kahekümne minut tagant Yangonisse. Kui jõudsime bussipeatusesse, siis saime kohe aru, et sõit tuleb raske. Suured kotid viskasid salongi põrandale ja suurusid need viimase pingirea alla, siiamani imestame kuidas nad mahtusid sinna.Aga oh, kui mustad need kotid pärast olid.

Istme vahed bussis on ülikitsad ja pikka kasvu inimese jaoks on eriti raske niimoodi pikalt istuda. Kõige vastikum oli see, et bussid on väga vanad, aga nad sõidavad nendega metsikult kiiresti. Kui on kuskil auk, siis hüppad nii, et mõtled ainult selle peale, kuidas mitte lõhkuda pead või selga. Õnneks sõit ei olnud nii pikk.. Saime hakkama..

Yangon on suur linn- üle viie miljoni kindlasti võibolla isegi kaheksa. Täpselt nii segane ongi nende numbritega siin maal… Peale külades ringi käimist ja maal elamist on tore olla jälle suures linnas. Siin on natukene ikkagi tsivilisatsiooni. Leidsime siin isegi suured poed. Üks nendest on meie Stockmanni moodi, ainult meie Stockmann on kaks korda suurem. Kohe tekkis küsimus, et kui Yangonis elab nii palju inimesi, siis kus need inimesed kellel on raha ostavad endale riideid?..Yangonis palju suuri poode, aga nad kõik tehtud turu moodi. Ainult esimene korrus, kus on kosmeetika osakond on tehtud meie mõistes poe moodi. Ülejäänud korrustel on alati vahekäigud igasugu turuputkasid täis.

Yangonis on riigi kõige kuulsam Budismi tempel, mis on kohalike seas eriliselt tähtis ja mida ka peaaegu kõik turistid tulevad vaatama.

YangonNagu kõigi Mianmari templite ja ajalooliste kohtadega, siis kohalikele sissepääs on tasuta, aga turistidel päris kallis pilet.thumb_IMG_2832_1024

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s