Kuidas me Petsi ja Krisiga viina jõime

Oleme tänaseks oma reisil jõudnud seitsmendasse riiki ja nagu karta oli, siis igas riigis oleme kohanud eestlasi.  Kohe peab ütlema, et kõige mõnusamad eestlased leiate Kambodzast Sihanoukville linnast. Ikka needsamad kuulsad eestlased, kes siia seitse/kaheksa aastat tagasi oma esimese hotelli püsti panid. Meie saime neist tuttavaks Krisi ja Petsiga, kes on siis meie juhuslikult valitud hotelli Beach Clubi omanikud.

Nad on ülitoredad inimesed, kellest Eesti meediagi aastate jooksul palju kirjutanud. Igatahes tore pererahvas kutsus meid siis õhtustama! Laual oli siis Kris’i tehtud superhea kartulisalat ja grillitud vinkud. Pererahva mõtted olid juba läheneva jõulu ja uue-aasta möllu ettevalmistamisel. Siis pidi siiakanti lendama ikka ligi poolsada eestlast.

Ei mäletagi, mida me täpselt tähistama hakkasimegi, aga peremees tõi külmast suure pudeli viina. Külm viin sobib nii hästi selle sooja ilma juurde. Pähe see ei hakka, sest piiritus aurab selle kuumaga pitsist välja juba enne alla neelamist.

Päris hea pikem lugu nende  tublide eestlaste Kambodza loost oli Pärnu Postimehes. Sealt jäi silma pererahva hoiatus turistidele: “Turisti põhiprobleem on Sihonoukvilles vältida tsüklisse sattumist. Elu on muretu, alkohol odav, merevesi soojem kui suvises Pärnus.”

thumb_IMG_6893_1024

Pets ja Kris seisavad minu kõrval, rohelise pluusiga eesti poiss Galina kõrval on väga kõva hotelli manager, kes siis Beach Clubi kamandab.   Igatahes suur soovitus kõigile puhkuse planeerijatele – sõitke järgmisel korral Kambodzasse.

thumb_IMG_6899_1024

Eestlaste teises hotellis – Beach Road’is on tööl üks tore Tartu tüdruk Anu. Anu lõpetas Tartus  graafilise disaini ja tuli pooleks aastaks Kambodzasse, et natuke tööd- teha ja soojal maal ringi vaadata. Anu tunnustuseks tuleb öelda, et meie arust tema peamiselt seal baaris tööd tegigi. Kohalikud on üsna suured lohed ja neid tuleb suuresti tagant utsitada, et nad korralikult tööd teeksid. thumb_IMG_2454_1024

Anu aitaski välja otsida konmpass-pluusi, millega Galina alati saab teada kuhu suunda jääb Kadriorg ja kuhu poole Sihanoukville.

thumb_IMG_6923_1024

Aga nagu meid hoiatati, siis on lihtne seal peo-linnas tsüklisse sattuda. Läksime TripAdvisori soovitusel õhtust sööma kuskile linna-äärde Modern Nomads restorani. Nimigi juba väga sümpaatne, sest eks me Galjaga ju suuresti need kaasaegsed nomaadid olemegi. Oh üllatust resoran oli seest kujundatud mongoli jurta moodi. Pererahvas ongi ehtsate mongolite moodi, kuigi rääkisid vene keeles. Pisikeses restoranis oli veel kaks  laudkonda ja needki vene keelsed. See, et me oskasime vene keelt tähendas seda, et pidime kohe hakkama jooma tuttavaks saamise puhul.

Menüüs olid mongoli stiilis verivorstid ja  lamba-pelmeenid.

thumb_IMG_6844_1024thumb_IMG_6845_1024

 

Siin me vennastusime vastaslaua  inimestega, kes pärit Irkutskist. Irkutskisse lennata on Kambodzast lihtne. Tuleb sõita vaid otse põhja suunas, üle Hiina ja Mongoolia ning siis kohe maanduda Baikali ääres.

thumb_IMG_6846_1024

Jõuluks me ei julgenud Sihanoukvillesse jääda, sest meie hotelli pererahval oli mitmeid lugusid ränduritest, kes seal reisi alustades paari kuu jooksul kaugemale ei jõudnudki. Seega nende soovitus oli pikema reisi planeerijatel see nende lõbus linnake reisi kõige lõppu planeerida! Igatahes suur edu neile ja kindlasti jõuame sinna järgmisel ringil uuesti.

2 thoughts on “Kuidas me Petsi ja Krisiga viina jõime

  1. Head sõbrad, häid jõule teile sinna kaugele. Lund paistab seal sama palju olevat kui Eestis, kus ilm jaanipäevasarnaselt soe. Huviga ootame, kuhu otsustasite jõuludeks liikuda, et jõulu- või pikemat tsüklit vältida.

    tervitades Kadri ja Andres

    Liked by 1 person

  2. Kaart Galja seljal jumala õige – kadriorg on üle mere ja Siho…mistanüüdoligi, jääb sisemaa poole. Kui meri läheb jässe hakkame Svetaga sinnapoole liikuma. Seniakaua ärge eest ära minge – olge tsüklis

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s