Sõber Colin

Nagu öeldud, siis reisil näed päris tihti selliseid inimesi, kes mitmeks päevaks mõtteainet pakuvad. Nad on lihtsalt nii teist moodi ja nende lugu on põnev kuulata.

Sandakanist sõitsime paadiga Turtle Islandile ja tee peal saime tuttavaks ühe Briti kodaniku Colin’ga. Ta oli 62 aastat vana ja oli samuti oma esimesel ümbermaailma reisil.

thumb_IMG_5004_1024

Ainus vahe oli see, et tal oli see “esimine” reis kestnud juba viis aastat ja veel kolm aastat lubas ta ringi tiirutada. Alles siis pidi ta korraks minema inglismaale tagasi, et oma riikliku-pensioni paberile allkiri anda. Siis saab ta teist ümbermaailma reisi alustada.

Vana oli aastaid töödanud kuulsas inglise kindlustusseltsis Lloyd’s ja siis ühel heal päeval otsustanud minna firma pakutud eelpensionile. Müüs kõik oma asjad inglismaal maha ja sellest ajast ongi seljakott seljas üksi ringi rännanud. Tuli välja, et viie aasta jooksul ta palju kaugemale polegi jõudnud, kui Aasiast Uus-Meremaani.

Saime temalt hulka kasuliku nõu kõigi ees-seisvate Aasia maade kohta. Tal oli tõesti olnud aega neis igas ühes mitu korda ja/või mitu kuud olla.

Kuna pika reisi puhul on päeva kulude teema alati põnev, siis uurisime, mis temal siis ka päeva eelave ööbimise, söögi ja lendamise peale on planeeritud.

Colin ütles, et ta püüab hotelli/majutuse puhul kinni pidada reeglist, et kunagi ei maksaks üle 15 naela ehk siis 21 euro. Pigem oli tal palju lugusid, kuidas ta kuuks ajaks 200 naelaga kuskil endale elamise rentis. (see teeb siis ühe päeva majutuse hinnaks umbes 9 eurot). Ainus reegel oli, et peab olema külmkapp ja konditsioneer, soe vesi võis, aga ei pidanud ilmtingimata olema.

Söögi osas oli tal plaan jääda alati 11 euro sisse. Hotelli-hommikusöögi ajal sööb nii palju, kui mahub ja siis päeval teeb yhe söögikorra juurde. Ütles, et kui muidu ei mahu eelarvesse, siis ostab 7-Elevenist (nagu meil R-kiosk) paki kiirnuudleid ja sööb neid.

Kuna aega on tal käes pea piiramatult, siis tema saab lendusid otsida endale paindlikult ja ime-odava hinnaga.  Taksodega püüab mitte sõita ja bussid on siin kandis uskumatult odavad.

Aasia kohta tundus ta tõesti teadvat peaaegu kõike. Ta oli nagu elav entsüklopeedia. Igal pool oli kaua ja põhjalikult saanud kõike uurida. Ainus millele tal siis raha rohkem kulub ongi emotsioonide kogumisele – vaatamisväärsused, ekskursioonid, sukeldumine. Eriline kirg pidi tal olema madude ja hai kalade vastu. Neid ta siis käib igal pool otsimas. Vägev lugu oli tal suurest kobrast, kellega ta hiljuti dzungli rajal kokku oli saanud.

Meil jätkus temaga juttu terveks päevaks ja aeg kilpkonni oodates läks väga kiiresti.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s