Natukene Durianist (puuviljast)

Durian on üks maailma kõige eksootilisem puuvili.  Ta on päris suur – umbes 30 cm ja kaalub kuni 8kg.

thumb_IMG_4065_1024

Sees on kollane viljaliha. Kasvab Lõuna-Lääne Aazias, Aafrikas ja Brazilias. Ausalt ütlen, et kunagi ei ole proovinud ega kuulnud midagi temast. Esimesed asjad, mis igal pool silma paistsid olid sellised märgid.

thumb_IMG_3820_1024 thumb_IMG_3990_1024

Ei saanud alguses aru, miks sellist puuvilja ei tohi võtta kaasa hotelli. Pärast nägime samasugust pilti ka bussis. Huvi pärast hakkasin lugema natukene sellest puuviljast. Internetist sain teada, et Duriani maitse mõnedele väga meeldib ja teistele üldse ei maitse. Kõige huvitavam, et tal on väga spetsiifiline hais, mida on kohe praktiliselt võimatu taluda. Kui Duriani sööd, soovitatakse panna nina kinni – nii intensiivne on tal hais. Nagu magus-roiskunud on tal lõhn. See on puuvili, mis on mõeldud gurmaanidele. Sama nagu hallitusjuust, mis mõnedele väga meeldib ja mõned vihkavad. Durianiga on siin samamoodi.

Durian leidis meid)). Jalutades mööda tänavat nägimime pirukaid, mida tahtsime kohe proovida. Vaatasime, et sildi peal oli kirjas, et sees on Durian. Seal oli selgitus ka kuidas seda süüakse. Pirukat ei tohtinud hammustada pooleks, vaid oli vaja süüa terve tükina. Kui hammustad pooleks, siis vist kaob isu seda süüa, sest tuleb jube hais. Kui paned ikka terve tükki, siis nii intensiivne see haise ei ole. Me nii seda tahtsime proovida ..

thumb_IMG_3891_1024 thumb_IMG_1173_1024

Meile see maitse isegi meeldis, selline juustu-jogurtikreem. No eks ta haises ikka ka:) Kuna meile mõlemale Durian meeldis, siis proovisime veel ühte kooki ja jäätist, mis oli sellest tehtud. Jäätis oli kujundatud nii nagu taim lillepottis. Kohe ei saanud aru, et see oli jäätis, arvasime, et müüakse duriani taime. See jäätis oli tõesti nämma..

thumb_IMG_3976_1024 thumb_IMG_3981_1024

Durian on muidu väga kasulik puuvili. Ta on ainuke söödav puuvili, mis sisaldab endas väävlit. See vist haisebki. Samas temas on palju mineraaliaineid – kaltsiumi, magneesiumi, tsinki. Ühesõnaga väga kasulik puuvili.

Lõpuks tahtsime proovida seda duriani värskelt. Ja muidugi me saime… Kohalikud vaatasid hoolega kuidas me vaesed turistid seda sõime.

Kohalikud väga armastavad Duriani, aga kuna see on kallis puuvili, siis pigem ostavad seda oma lastele magustoiduks. Aasias see puuvili ei ole nii väga odav ja Euroopas pidi veel päris palju maksma.

thumb_IMG_4404_1024 thumb_IMG_4399_1024

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s