Mis on Sinu lugu? – What’s your story?

Reisimise juures kõige lahedam ongi see, et näed väga huvitavaid inimesi. KL keskturul seisis meie kõrval üks noor habetunud mees. Küsisin kohe Iraanis pealuu sisse kulunud väljendi -“Where are you from?”.

Selgus, et Moldovast pärit noormees on sarnaselt meile võtnud koolist aastaks ajaks akadeemilise puhkuse  ja siis tulnud Aasiasse ringi kolama. Koolis õppis midagi psühholoogia taolist.

Tema esimene katsumus oli 15 nädalat (3 ja pool kuud) olla Nepaalis munkade juures “vaikust õppimas”. Viisteist nädalat järjest oli ta olnud ühes asendis, rääkida ei tohtinud ja ringi käia ka mitte. Ütles, et see oli karm, sest kohe esimesest päevast hakkas igalt poolt keha valutama. Ausalt, ei imesta ka! Tore oli teda vaadata, luu ja nahk – habe pikk nagu jõuluvanal.  Oli näha, et tal oli meeletu suhtlemise vajadus. Rääkisime püstijala pikalt ja kaua. Mingit täpset reisikava tal ei tundunudki olevat. Nepaalis sai vist lubatud aeg läbi. Indiasse minekuks oli tal vaja viisat oodata ja siis vist sattuski Kuala Lumpurisse aega parajaks tegema.

Pani ikka mõtlema küll, et miks inimesed küll reisivad tuhandeid kilomeetreid, et istuda 15 nädalat ühes asendis. Peab ikka väga zen värk olema.

Lõpuks kallistasime ja lasime tal oma-teed minna.

2 thoughts on “Mis on Sinu lugu? – What’s your story?

  1. Te olete veel suht vähe teel olnud, aga te olete nagu nii paljude toredate inimestega kohanud (vähemalt nii tundub siin pool ekraani) aga kas olete te seda ka mõelnud, et kas jääte mõne reisil trefatuga suhtema (kontakti hoidma), no näiteks sellepärast olete mõelnud, et nii lahe isiksus /lahedad lood/, et võiks suhelda v kontakti hoida ka hiljem kodus olles?

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s