Kuala Lumpur – 2 osa

Saime siin Kuala Lumpuris, Batu Caves koobastes näha natukene India kultuuri – hinduismi templit.. Väga suur koobas! Veel suurem kullast kuju!

thumb_IMG_1096_1024 thumb_IMG_0347_1024 thumb_IMG_0358_1024

Peaegu iga treppi astmel saad näha neid.
Peaaegu iga posti peal saad näha neid makaake.
Nägime mingid rituaale, mis täpset nagime ei tea..
Nägime mingeid rituaale, mida kohalikud hindud tegid, aga mida nad tegid me täpselt ei tea..
Selliseid varvitud inemesi nägime mitmeid. Arvame, et see on nagu meil ristitamine.. Samamoodi peale protseeduri, laps tükk aega nuttab
Selliseid kullaga kokku värvitud inimesi nägime mitmeid. Arvame, et see on nagu meil ristimine.. Samamoodi peale protseeduri laps tükk aega nuttis.
Osavad ahvid varastavad inimeste käest limonaadi pudeleid. Teevad ilusti pudeli korgi lahti ja joovad tühjaks. Muidugi kaklevad ka kõvasti omavahel seejuures.
Osavad ahvid varastavad inimeste käest limonaadi pudeleid. Teevad ilusti pudeli korgi lahti ja joovad tühjaks. Muidugi kaklevad ka kõvasti omavahel seejuures.

Kohe seejärel käisime ka hiina templis.

thumb_IMG_0392_1024
Siin on midagi õnneloosi taolist, kus saad vaadata, mis sulle ennustatakse. Viiskad pulgad auku ja milline jääb ülemiseks, siis võtad ja vaatad  selle numbi järgi, mis on sinu kohta ennustus. Igal numbril on oma kastike, kus ennustused.

Linnas oli ka väga kuulus moslemi moshee, aga sinna meid sisse ei lastud. Aga eks neid ole juba nähtud palju.

Selle asemel tahtsime väsinud jalgu puhata ja  Iiri pubis õlut võtta. Saime kahjuks hoopis magusat siidrit..

thumb_IMG_1060_1024

Õhtul nautisime romantilist ohtusööki Tamarind Springsi restoranis. See on kindlasti KL selline koht, mida kõigile soovitada julgeme. See oli hea nii söögi poolest, kui muidu ka super ilus koht. Nägime seal kuidas kohalik mees kõrval lauas tegi kihlumise ettepaneku oma naisele.

tamarind springs

thumb_IMG_1107_1024

Nägime festivali, kus saime kiire ülevaate kogu Malaisia mitmekesisusest. Lõpuks vaatsime öö elu. Tore oli vaadata, kuidas aasia tüdrukud käituvad klubis. Tüdrukud olid kõik ilusate kleitidega ja meie matka riietega. Tundus, et rohkem vaadati meid, kui kontserti. Igatahes, kes KL satub ja lõbusat öö-elu tahab proovida, siis soovitame Jalan P. Ramlee tänavale minna.

thumb_IMG_1081_1024 thumb_IMG_3838_1024

Elu Kuala Lumpuris on oopis teisugune, võreldes Iraaniga. Siin on kluubid ja baarid, kus saad võtta õlut ja kangemad alkohooli.

2 thoughts on “Kuala Lumpur – 2 osa

  1. Väga põnev on teie reisi kulgu jälgida. Kuala Lumpur tekitas ka endas toredaid mälestusi. Minus on tekkinud huvi teada saada millist marsruuti mööda te maale tiiru peale teete ja kui kaua teel olla plaanite? Jätkuvalt põnevaid seiklusi teile!

    Like

  2. Plaan on umbes aasta reisil olla. Järgmises septembris peame mingil päeval enda nägu koolides ette näitama. Kokku sai läbi vaadatud nimekiri, kus oli 225+ riiki, sellest kahe peale oleme miski 60-65 läbi käinud, teist sama palju oli selliseid riike, kuhu minna ei tahaks. Alles jäi sisi 65 riiki mille seast valikut tegime. Aasta on liiga väike aeg ümbermaailma reisiks niikuinii, sest tavaliselt soovitatakse kolm aastat võtta. Seega valisime umbes 24-25 riiki. Ajaliselt umbes 4 kuud lähis-ida/aasias(Iraan, malaisia, singapur, brunei, vietnam,kambodza, laos, myanmar?, sri-lanka) kaks kuud aafrikas (LAV, Namiibia, Botswana, Zambia), siis ülejäänu lõuna-ameerika alt ülesse. Aga plaanid muutuvad kogu aeg (sest maailm nii ebastabiilne), ainult mõned riigid on lukku löödud.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s