Hetetked, mis panevad imestama

Iraanis on väga kuiv õhk. Huvitav asi on see, et kui tuled kuuma dushis alt välja, siis tundub õhk toas isegi külm.

Veel väike jutt vannitubadest. Kui Iraanis võtad hotelli toa, siis võibolla kirjas, et vannitoas on Iraani tualett. Muidu avalikes kohtades kasutavad nad igal pool ainult Iraani tualetti (kükitamise auk). Siiamaani võtsime endale toa ainult euroopa tualetiga. Seekord saime toa, kus on vannitoas nii Iraani, kui ka meie mõistes tavaline tualeti pott. Jälle saime palju nalja sellega, kuidas vannituba on ehitatud. Dushi  kõrval on kohe tavaline tualeti pott, mis tähendab, et kui sa oled dushi all, siis tualeti pott ja paber lähevad täitsa märjaks. Kõige tähtsam on veel see, et pole trappi dushile ja kogu vesi voolab Iraani tualeti sisse. Dushi kardin on ka meie arust pandud valele poole – kaitseb kraanikaussi.

thumb_IMG_3711_1024

Tänaval jalutades nägime päris palju naisi, kelle nina on plaasterdatud. Iraan on väidetavalt maailma “nina operatsioonide pealinn” – sellised operatsioonid ninale on siin väga populaarsed ja paljud naised seda teevad. See valus op võetakse ette selleks, et leida endale abikaasa ja näha välja rohkem läänelikum.

tehran19806_narrowweb__300x4160

Shirazis on väga populaarne ka bodybuilding. Meie hoteliga samal tänaval on ligi viiskümmend väikest poodi, kus müüakse erinevaid pulbreid ja jooke, mida jõusaali mehed tarvitavad.  Sama tänava jäätisemüüja rääkis meile kuidas mehed siin kõvasti veel lisaks süstitavad ennast, et olla super heas täispumbatud vormis.

Kogu tänav on täis neid poode ja tundub, et isegi teised poed on välja söödud. Ühes poes olid valgu purgid näiteks Calvin Kleini ja L’Oreali riiulites.

thumb_IMG_3718_1024 thumb_IMG_3720_1024 thumb_IMG_3719_1024

One thought on “Hetetked, mis panevad imestama

  1. Ma loen teie blogi ja imestan ning muigan pidevalt.. küll maailm on ikka põnev ja tore, et teil silmad avali.
    Kallistused Tallinnast!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s