Tükk kõrbest

Saime näha kõrbe.

Kõrbesse sõitsime 2 tundi, startisime kell 3.00 päeval, et kohale jõudes ei oleks nii palav ja saaks näha ilusat päikese loojangut. Päikese loojanguks kahjuks me ei jõudnudki, jäime 10 minutit hiljaks. Hiljaks jäime osalt enda süül, sest eelmisel päeval ostime proovimiseks suure arbuusi, mis maksis uskumatult vähe – 35 euro senti ja kaalus umbes 4 kg. Muidugi autosõidul, me palusime teha kõrbes mitmeid peatuseid ja sinna see kümme minutit kulus. Kõigepealt rääkis autojuht meile pikalt eri sorti madudest ja skorpionitest ning eriti pikalt neist kõige mürgisemast kollasest skorpionist. Boxipeatusel me põhiliselt seda vaatasimegi, et midagi kollast kükitades ei paistaks.

Kogu edasi tagasi sõidu mõtlesime, et kui elad keset kõrbe Yazdi linnas, milleks siis peab sõitma 2 tundi ühes suunas, et teha kõrbe tuur koos kaamlitega. Kas neid kuidagi ligemale ei oleks saanud tuua. Yazdi linnast kaks tundi ida poole sõites paistis auto aknast ainult kõrb ja mõned väiksemad mäed. Tunne oli selline, et kohe-kohe jõuame Afganistaani.

Natuke pilte:

thumb_IMG_0120_1024
Minu uus imago. Rätikut saab kanda mitut moodi.
thumb_IMG_0126_1024
Nende peale olime eriliselt kadedad, nemad jõudsid õigeks ajaks kohale ja said pilti teha!
thumb_IMG_0125_1024
Kuum kõrbe liiv pidi väga hästi ravima, aga mida seda me muidugi aru ei saanud.

thumb_IMG_0127_1024 thumb_IMG_0950_1024

thumb_IMG_0132_1024 thumb_IMG_0145_1024

thumb_IMG_3586_1024
Priidu kõrval on meie uus sõber Malaisiast. Ta oli üsna üllatunud, et keegi võiks peale Iraani reisi sõita tema kodumaale. Terve tee ta meile rääkis, kuhu tasub minna ja mida vaadata.

thumb_IMG_0138_1024 thumb_IMG_0137_1024   thumb_IMG_0187_1024

thumb_IMG_0190_1024
Õhtul saime veel arbuusi:) Tagasiteel juba saime kõrbe asemel boxi-peatuse teha moshees. Ega poleks vist kõrbesse pimedas julgenud minnagi, siis ju kollased skorpionid ei paista välja. Kui meil Eestis on rekka-juhtidele tee-ääres bensiini jaamad, kus juua-süüa ja tualetis käia, siis Iraanis on selle asemel keset kõrbe, kaugel linnadest suured mosheed ehitatud.

thumb_IMG_0160_1024

thumb_IMG_0192_1024
Teed joovad ainult suhkruga, kui viisakalt ütlesin, et ei soovi, siis ta imestas väga ja ikka surus mulle suhkrut. Ta ütles, et suhkru sorte on Iraanis palju. Üks neist, mis oli kristallidega pidavat ravima  kohtu ja muidu olema kasulik)))
Meie tuttavad Shveitsis sovitasid tõesti head koha. Saime proovida vesipiipu ja oli vaga maitsev sõõk. Kafe Fookis proovisime Sultani liha.
Meie tuttavad Shveitsist soovitasid Yazdis tõesti hea koha. Saime proovida vesipiipu ja oli vaga maitsev sõõk. Cafe Fookis proovisime Sultani kebabi. Üldse oleme vähemalt kümmet eri versiooni kebabi proobinud.

2 thoughts on “Tükk kõrbest

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s