Yazdist sõit Shirazi

Täna siis sain proovile panna oma 17+ aasta kogemusi pikamaa bussi-sõidul. Nagu ikka vahemaade hindamisel Googli ja tee pikkusega võid siin kõvasti eksida. Kahe linna vaheline pikkus 435 kilomeetrit ja kõik targad lubavad selle maa läbida 5 tunniga. Riigis on samad kiiruse piirangud, mis meilgi – tavateedel 90 ja kiirteel 110. Maksimum trahv kiiruse ületamise eest on 25 eurot. Seega see nö VIP_express_buss võiks ju täitsa 5 tunniga kohale jõuda. RAAMAT (nii me kutsume Lonely Planeti piiblit) aga ei eksi, lubab meile, et sõit kestab 7 tundi ja täpselt nii ka oli.

Bussi pilet maksis kahe peale kokku 13 eur. Kindlasti oleks mitte_vip bussiga saanud poole odavamalt, aga me niiii lootsime, et saame tualetiga bussi. Ok, seda rõõmu meile ei pakutud, aga bussi ukse pealt sai lugeda, et tegu oli ikka ilusa bussiga ja lubati ka tseremooniat.

thumb_IMG_3610_1024

Kas bussisõit on igav. Oh ei, üldse mitte. Nagu lubatud oli ju ilus buss ja tseremoonia ka sees. Keset sõitu sai üks noorhärra, kes istus paar rida meist eespool, mingit sorti rabanduse. Küll tehti talle südame pumpamist ja muid trikke. Kõige targemad katsusid tal pulssi, aga raputasid õnnetult pead, ühesõnaga pandi talle diagnoos – kutu. Keegi ei tulnud kordagi selle peale, et mingi kiirabi proovida kutsuda. Mingi aja pärast tuli aga üks vana härra ja pani talle igaks juhuks midagi suhkrutüki taolist suhu ja oh imet poiss hakkaski vaikselt üles bootima. Paar korda liigutas jalga ja kätt, kuid oli kuni sõidu lõpuni täitsa koomas. Kui buss lõpuks kohale jõudis, siis kõndis omal jalal oma kottidega minema. Mida talle keele alla pandi, seda ei tea, aga oleks pidanud küsima. Sellega võiks Euroopas rikkaks saada.

Täinduseks eelnevatele postitustele diisli hinna osas. Viimane taksojuht rääkis pikalt kütuse kallinemisest ja hetkel on siiski 1 liitri diisli hind 0.25 Eurot. See pidavat olema karjuv ülekohus, sest alles mõni aasta tagasi oli 0.10 eur/l.

Õnnestus jäädvustada ka taksojuhi suurte värviliste kividega sõrmused. Siin on väga paljudel meestel just suurte kividega sõrmused. Pidavat ikka kõvasti õnne tooma.

thumb_IMG_3601_1024

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s