Kashan

Kashan on suhteliselt väike linn. Inimesed on seal nii sõbralikud. Igaüks tahab sulle öelda „Hello“, lapsed ka proovivad sind rõõmsalt tervitada. Täitsa armas kuulda. Kõik kes küsivad „Where are you from?“, siis Priit näitab näpuga oma nokamütsi peale. Kohe nad teevad nägu, et muidugi nad teavad kus see Eesti asub.

Selles linnas meil oli väga tore hotell,  mis oli ehtsas Iraani stiilis.

thumb_IMG_0867_1024       thumb_IMG_0873_1024 Väike venitus       peale suurt jälatuskäiku. Igas hotellis on kindlasti oma palveruum. Meie kasutame seda ruumi selja venitamiseks, nagu nemad isegi meka poole palvetades.

thumb_IMG_3404_1024 thumb_IMG_9927_1024

Rikaste kaupmeeste majad. Üks nendest, mis asub paremal pool, selle ehitas kaupmees kunagi oma naisele. Mees kangesti tahtis endale teise rikka kaupmehe tütart naiseks saada, aga see rikas kaupmees ütles, et saab tütre naiseks ainult siis, kui tütar saab elada sama uhkes majas nagu tema kodu oli. Selle peale siis mees hakkas maja ehitama ja maja ehitus kestis 18 aastat. Tütre ta endale naiseks sai, aga meile jäi segaseks, kas ta tõesti pidi nii kaua ootama, või anti naine avansina varem kätte.

Käisime vaatamas hamaami, mis on midagi nagu saunamaja ja spa vahepealset. Need pildid on sauna katusel, kus on ilusad kuplid.

thumb_IMG_3426_1024 thumb_IMG_9937_1024

Sauna sees
Sauna sees

thumb_IMG_3416_1024

Kashanis käisime esimest korda moshees. Kahju, et sees ei tohi teha pilte. Kingad tuleb muidugi jalast ära võtta!

See linn, kus kasvatakse palju sorte roosi ja sellest teevad roosivett. Räägitakse, et väga kasulik
See on linn, kus kasvatakse palju roosi sorte ja sellest teevad nad roosivett ja roosi õlisid. Räägitakse, et väga kasulik.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s