imestamist igal hetkel!

See, et Pärsia impeerium on kolm korda tekkinud ja lagnenud tundub, et häirib Iraanlasi samavõrd kui Venemaad täna Nõukogude liidu lagunemine. Pärsia riik oli kunagi maailma suurim. Ulatudes Itaaliani, sisaldades Pohja Aafrikat, Egiptust, Tyrgit, poolt Indiat, Turkmenistani, Aserbadzani jne. Millest aga lõpuni aru ei ole saanud, aga mis väärt uurida, mis eriline kamm neil Iisraeli ja juutidega. Viha on ikka sedavõrd suur, et välja on lastud isegi postmark, millel põlev Iisraeli lipp, surnud laps ja verised käed kirjaga lõpetage veresaun Gazas.

postmark
Päris originaalne on panna turistide kogunemise kohtadesse kast annetuste jaoks ja selle kõrvale seina pistikute rivi. Mis on vist nagu lennujaamas mõeldud telefonide ja muude gadgetite laadimiseks.

thumb_IMG_9965_1024

Mulle täiesti arusaamatult on mõlemad kinga brändid Zara ja Louis Vuitton täpselt samas hinnas.  Kuna Araabia numbrid on meil selged, siis võime hinna ära tõlkida. 28,000 tomani, ehk 280 000 reali, ehk siis seitse eurot. Kõige suhteliselt kallim asi on siiani olnud postmargid. Viie postmargi eest saab juba paari LV kingi.

thumb_IMG_3450_1024
seevastu seljahaigetele tuttav kange Paratsetamoli suur karp maksab 40 euro senti. Äkki meil on ikka midagi ravimi hindadega valesti! Tykk aega läks küll, enne kui õige karbi riiulist leidsin, tekst oli kuidagi teise fondiga.

thumb_IMG_3477_1024

Linnaliini bussis vähamalt mulle meeldib, et naised peavad istuma kõik bussi taga otsas. Siis on neid hea vaadata, kui tagurpidi istud. Isegi Galina ei tohi minu kõrval istuda, aga no me oleme siin iga päevaga järjest julgemad kõiki reegleid rikkuma.

thumb_IMG_3444_1024

Riik ise on ilmatu suur – yle 1,6miljoni km2. Ehk siis suurem, kui Prantsusmaa, Hispaania ja Saksamaa kokku. Aga päris suure osa moodustab selline suhteliselt tyhi kõrb, mida tundide viisi bussi aknast näeme.

thumb_IMG_3388_1024

Ahjaa, riigis on täna kõva vaidlemine selle üle, kas tüdruk võiks abielluda 9 aastaselt või 15 aastaselt. Aastakümneid kehtis 9 aastat, siis tuli kellelgi mõte, et võiks ikka olla 15. Kompromissina kehtib siis täna 13 aastane piir, mis tundub, et läheb jälle muutmisele. Niiet, silma järgi see tüdruk peab veel paar aastat kannatama, kui seadus venima jääb.

thumb_IMG_9951_1024

3 thoughts on “imestamist igal hetkel!

  1. ylemine number on jalanou suurus:). Kuna inflatsioon on riigis olnud aastaid jube suur 20+ protsenti vahemalt, siis raha yhikud on mega suured 1eur 38900 riali. Kui kohalik ytleb sulle maksa 4 tomani, siis see tahendab 1 eurot ja ulatama pead talle 40 000 riali.

   kui ytleb, et anna 40 000 riali, siis teeb sama valja.

   eks vist ikka selle parast selline topelt sonastus, et inimesed vasinud valja haaldamast neid pikki raha numbreid.

   juba arutatakse, et viis nulli tagant ära votta.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s